Talerze i talerzyki

2 miseczki Sagaform Christmas 2 miseczki Sagaform Christmas
Producent: Sagaform
Cena:

79,90 zł

szt.
zobacz więcej
2 Spodki Stelton Emma, niebieskie 2 Spodki Stelton Emma, niebieskie
Producent: Stelton
Cena:

131,00 zł

szt.
zobacz więcej
2 talerze deserowe Stelton Theo 2 talerze deserowe Stelton Theo
Producent: Stelton
Cena:

258,00 zł

szt.
zobacz więcej

Talerze i talerzyki

Talerze to niezwykle ważny element zastawy stołowej. To właśnie one mają główny wpływ na ogólny wygląd nakrycia stołu. Są też niezwykle ważną oprawą każdej potrawy. Do tego muszą być funkcjonalne, trwałe i odporne na wiele czynników.

Talerze obiadowe

Wśród wielu kolorów i kształtów można wybrać liczne talerze obiadowe i talerze na zupę. Talerze mogą być klasycznie okrągłe, a także kwadratowe, prostokątne, owalne, mogą mieć też nieregularną formę. Jeszcze większa różnorodność dotyczy kolorów. Dostępne są więc talerze w tradycyjnej porcelanowej bieli, białe z kolorowymi wzorami na brzegach, gładkie w wielu kolorach, jak również w całości pokryte wielokolorowym deseniem. Niesamowite wrażenie robi chociażby seria Diesel Cosmic Diner marki Seletti, w której każdy talerz przedstawia inną planetę, księżyc lub inne ciało niebieskie. Serią, na którą również warto zwrócić uwagę jest Hybrid tej samej marki. Talerze oraz inne elementy zastawy stołowej z tej serii w wyjątkowy sposób łączą różne piękne, często zupełnie odmienne wzory w jedną, bardzo efektowną całość.

Przy wyborze zastawy stołowej duże znaczenie ma też wielkość poszczególnych elementów. Wśród talerzy obiadowych mamy duże pole do popisu. Najmniejsze talerze obiadowe mają około 17cm średnicy, a największe prawie 40cm! Talerze na zupę są trochę mniejsze, ale tu również jest dużo do wyboru pod względem wielkości. Najważniejsze, by talerz na zupę doskonale komponował się z talerzem obiadowym.

Pięknie skomponowany serwis obiadowy jest wizytówką każdego domu, niezależnie od tego czy szykujemy zwyczajne, codzienne posiłki czy wystawne obiady i kolacje na ważne przyjęcia okolicznościowe.

Talerze deserowe

Często wybieramy talerze deserowe tak, aby dopasować je do obiadowej zastawy stołowej. Ale wcale nie jest to koniecznością. W przypadku talerzy deserowych możemy jeszcze odważniej zaszaleć z nietypowymi formami i pięknymi kolorami oraz zdobieniami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie talerzy tak, aby pasowały do filiżanek i dzbanków, z których korzystamy parząc kawę i herbatę. Dzięki temu możemy organizować spotkania przy kawie i herbacie, z doskonałymi deserami.

Talerz deserowy o pięknej kolorystyce i wzorach sprawia, że każdy deser prezentuje się jeszcze lepiej i bardziej smakowicie. Najlepiej wybrać talerzyki mniejsze od talerza śniadaniowego, czyli takie, które mają od 17 do 21cm średnicy. Fajnym rozwiązaniem jest wybór talerzyków, które kontrastują z nakryciem stołu stanowiąc ciekawy element dekoracyjny.

Talerz do pizzy

Każdy kto jest miłośnikiem włoskiej kuchni na czele z pizzą, powinien mieć w swojej kuchni również talerz do pizzy. Można wybrać zarówno klasyczny, biały talerz, jak i talerz bardzo kolorowy i oryginalny. Najważniejsze by był dość duży, tak aby pizza bez trudu się na nim mieściła. Fajnym wyborem są też trójkątne talerzyki odpowiednie do jednego kawałka pizzy, jak również półokrągłe talerze idealne do pizzy calzone mającej formę pieroga.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium