Hygge

Hygge

Jedno słowo, a skrywa w sobie tyle pozytywnych znaczeń. Hygge to duńskie określenie na momenty wypełnione szczęściem, spokojem, bliskością i bezpieczeństwem  Chociaż nie ma odpowiednika w języku polskim, każdy z nas doświadczył tego stanu i potrafi go instynktownie rozpoznać. Hygge towarzyszy powrotom do domu po męczącym dniu lub długiej nieobecności, głaskaniu kota, chwilom spędzonym przy kominku, gdy na zewnątrz szaleje wichura. Pojawia się na co dzień, w najzwyklejszych momentach. To nic innego jak umiejętność cieszenia się z małych rzeczy i życia w zgodzie ze sobą.

Duńczycy to najszczęśliwszy naród na świecie. Warto wziąć z nich przykład i zacząć praktykować hygge na co dzień. Zobacz nasze propozycje drobnych przyjemności, które pomagają w osiągnięciu hygge.

Długie leniwe śniadanie

Śniadanie jedzone w pośpiechu być może zapewni energię, ale nie dostarczy przyjemności. Wstań odrobinę wcześniej, przygotuj wyjątkowe pyszności i  podaj je sobie w pięknej oprawie. Nakryj stół starannie, użyj najlepszej porcelanowej zastawy stołowej. Postaraj się dla siebie. Celebruj moment!

Zastawa stołowa Eva Solo Trio Legio NovaZastawa stołowa Rosendahl Grand Cru

 


Wychodzisz z domu? Zabierz ze sobą wodę!

Wolne i stałe nawadnianie organizmu ma kluczowe znaczenie dla Twojego samopoczucia. Zadbaj o to by wodę po prostu mieć ze sobą. Możesz do tego użyć butelki na wodę wielokrotnego użytku – zadbasz w ten sposób także o środowisko. Czysta woda Ci nie smakuje? W lecie wrzuć do butelki owoce i przyrządź wodę smakową. W zimie dodaj imbir, cytrynę i miód – uzyskasz wodę rozgrzewającą.

Butelka na wodę Joseph Joseph DotButelka na wodę Eva Solo My FlavourButelka na wodę Sagaform FreshWkład węglowy filtrujący wodę Black Blum

Kolacja w dobrym towarzystwie

Zaproś przyjaciół i razem przygotujcie kolację przy winie.  Wspólne gotowanie to okazja do tego by zrobić razem coś kreatywnego, wymienić się pomysłami i podyskutować.  Tak budują się ciepłe, intymne relacje – kluczowe dla życia w nurcie hygge.  Zadbaj przy tym o to, by mieć sprawdzony przepis i wszelkie potrzebne akcesoria kuchenne. Gotowanie pójdzie sprawnie, a dodatkową nagrodą będzie delektowanie się przygotowaną ucztą!

Brytfanny i naczynia żaroodpornePatelnieGarnki i rondleAkcesoria kuchenne

Wieczór przy kominku

Już po kolacji? Spędź czas patrząc na ogień i dokończ ważne tematy. Ogień skłania do głębszych refleksji. Pofilozofuj, zastanów się, co by było gdyby.... albo oddaj się marzeniom i snuj śmiałe plany. Kieliszek wina lub dobrego likieru będzie przy tym na miejscu.  Nie spiesz się - słuchaj uważnie i dziel się hojnie swoimi myślami.

Akcesoria kominkowe Eldvarm

Kąpiel przy świecach

Urządź sobie domowe spa i po długim dniu podaruj sobie chwile relaksu. Gorąca aromatyczna kąpiel potrafi dostarczyć mnóstwo przyjemności. Zabierz do łazienki książkę (nie tablet),  zapal świece zapachowe. Oddaj się niespiesznej lekturze, albo odłóż książkę na bok i przymknij oczy. Poczuj że nic nie musisz i jesteś tu gdzie chcesz!

Świece zapachowe Blomus FragaPółka na wannę Umbra Aquala
Zakładka do książki Philippi
Dyfuzory zapachu i świece Alessi Five Seasons