Zastawa stołowa - kolekcje

Elegancka porcelana - zastawa stołowa

Zastawa stołowa to najważniejszy element nakrycia stołu, który sprawia, że wygląda on elegancko i efektownie. Ładne naczynia stanowią piękną oprawę potraw i dlatego tak ważny jest wybór naczyń. Powinny one pasować do charakteru posiłku i do całej aranżacji stołu, a nawet do wystroju kuchni, jadalni bądź salonu.

Zastawy stołowe na co dzień

Wśród naszych propozycji nie brakuje doskonałych, markowych naczyń, które tworzą piękne porcelanowe zastawy stołowe, odpowiednie do każdego posiłku. Do każdego domu pasuje klasyczna biel. Taką zastawę - klasyczną białą porcelanę stołową znajdziemy w kolekcji marki Eva Solo – Trio Legio. Kolekcja ta charakteryzuje się tradycyjnymi kształtami i ponadczasową prostotą. Tego typu zastawa stołowa sprawdzi się na każdym stole, niezależnie od rodzaju obrusu, serwowanych potraw i innych elementów. Podobny styl - minimalistycznej zastawy klasycznej prezentuje również kolekcja Alessi Mami.

Chcąc do tradycyjnego sposobu nakrycia wprowadzić nutę oryginalności warto sięgnąć po asymetryczne naczynia stołowe - porcelanę z kolekcji Eva Solo Amfio. Piękna, śnieżnobiała porcelana przyciąga uwagę formą. Proste kształty w takim wydaniu robią wyjątkowe wrażenie. Godna polecenia jest również kolekcja Diamond & Pearls zainspirowana szlachetnością diamentu. Ciekawe kształty misek, półmisków i innych naczyń przyciągają uwagę i wprowadzają nieszablonowe elementy do codziennego nakrycia. Jeśli chcemy odejść od klasycznych okrągłych talerzy i misek możemy sięgnąć po zastawę stołową w nowej odsłonie z kolekcji Kahla Cumulus. Kwadratowa forma o jednocześnie zaokrąglonych rogach tworzy piękną oprawę dań.

Biała porcelana potrafi zaskakiwać również ciekawymi zdobieniami. Idealnym przykładem jest zastawa stołowa marki Kahla Centuries oraz Kahla Elixyr. Oryginalną propozycją jest też Estetico Quoditiano – kolekcja inspirowana naczyniami jednorazowymi. Z kolei nietypowym wyglądem może zaskoczyć linia Perfect Imperfection, jak również zastawa stołowa w stylu industrialnym - Seletti Diesel Machine.

Kupując zastawę stołową warto sięgać po kolekcje, gdzie dostępna jest porcelana na sztuki. Dzięki temu nie musimy się martwić jeśli jakiś element stłucze się lub uszczerbi, albo jeśli będziemy chcieli powiększyć zestaw. W wielu przypadkach zastawa stołowa na sztuki to najlepszy wybór.

Zastawa stołowa w kolorze

Choć biała porcelana jest najchętniej wybierana, choćby ze względu na uniwersalność, to warto też rozważyć zakup kolorowej zastawy stołowej. Chcąc wprowadzić subtelne akcenty kolorystyczne można sięgnąć po kolekcję Menu New Norm. Z kolei inspirowana kosmosem seria Seletti Diesel Cosmic Dinner to wybór zdecydowanie dla odważnych. Pastelowe kolory i delikatne, geometryczne wzory znajdziemy z kolei w kolekcji Bloomingville Carina i Bloomingville Carla. Jeśli zaś poszukujemy wzorów w stylu retro to warto przyjrzeć się kolekcji Kahla Tradition Blau Saks, łączącej klasyczną białą porcelanę z pięknymi niebieskimi wzorami.

Zastawa stołowa na uroczyste okazje

Wiele przygotowanych przez nas kolekcji to również idealne propozycje naczyń odpowiednich na przyjęcia i uroczyste posiłki. Bardzo elegancko prezentuje się chociażby zastawa stołowa zaprojektowana przez Constantina Wortmanna - Georg Jensen Cobra. Wyjątkowe, opływowe kształty są niezwykle efektowne. Wspaniałą propozycją są też naczynia z kolekcji Alessi Dressed, które zaprojektował Marcel Wanders. Urzekają one wspaniałymi zdobieniami i falowanymi rantami. Bardzo dekoracyjna jest również zastawa stołowa Rosendahl Grand Cru Soft. W kolekcji tej znajdziemy nie tylko naczynia porcelanowe, ale też eleganckie szklane pucharki do lodów i deserów, szklanki , miseczki, salaterki i inne elementy.

Na szczególną uwagę zasługuje także kolekcja Seletti Hybrid. Ręcznie tworzone naczynia łączą w sobie ciekawe motywy pochodzące z różnych kultur. Bogactwo motywów artystycznych, ciekawa symbolika i wyjątkowe wzornictwo sprawiają, że takiej zastawy stołowej się nie zapomina.