Czajniki

Oryginalne czajniki z gwizdkiem na kuchnie ceramiczne, gazowe i na indukcję.

Nowoczesne czajniki

Czajnik tradycyjny - jak go wybrać? Jeśli preferujemy czajniki na kuchenkę ponad czajniki elektryczne przy wyborze czajnika w pierwszej kolejności powinniśmy się kierować typem kuchenki jaką posiadamy. Czajniki na gaz niestety nie będą pasowały na kuchenki indukcyjne. Płyty indukcyjne wykorzystują zjawisko powstania siły elektromotorycznej w przewodniku, zjawisko znane jest jako indukcja elektromagnetyczna. W związku z tym zwykłe czajniki na gaz nie będą przewodziły ciepła i woda się nie nagrzeje. Inaczej to wygląda w przypadku czajników na indukcję, które bez przeszkód mogą być stosowane na wszystkich rodzajach kuchenek. W kategorii Czajniki zamieściliśmy specjalny filtr dzięki któremu łatwo wyselekcjonują Państwo czajniki odpowiednie na indukcję, płytę gazową czy ceramiczną.

Czajnik praktyczny i ładny...

Czajniki już dawno przestały być tylko i wyłącznie funkcjonalne. Producenci stawiają teraz również na design i estetyczne wykończenie. W ofercie Czerwonej Maszyny znajdą Państwo wiele designerskich czajników na gaz, płytę ceramiczną i na indukcję.

W niecodziennych formach przoduje marka Alessi. Szczególnie polecamy czajniki Alessi z gwizdkiem w kształcie ptaszka 9093, zaprojektowane przez Micheal'a Graves'a oraz jego jubileuszowe wersje Tea Rex z gwizdkiem - smokiem. Wielokrotnie nagradzane, nie schodzą z list bestsellerów od 25 lat. Absolutnie unikatowy jest śpiewający czajnik Melodic projektu Richard'a Sapper'a, który gotując wodę wydaje dźwięki przypominające kobzy. Wszystkie czajniki marki Alessi są wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, a niektóre modele są dopasowane również na indukcję.

Jeśli szukają Państwo bardziej tradycyjnych form godne polecenia są czajniki Cilio, których formy będą pasować do kuchni rustykalnych i prowansalskich.

Jak dbać o czajnik?

Niestety, osadzający się kamień jest zmorą każdego posiadacza tradycyjnego czajnika z gwizdkiem. Nawet najładniejszy czajnik straci na uroku a przygotowany napój na walorach smakowych, Jak temu zaradzić? Do usuwania osadu i kamienia z dna czajnika wcale nie potrzeba środków chemicznych, można to zrobić domowym sposobem na przykład używając soku z cytryny lub octu! Wystarczy szklankę soku z cytryny bądź octu wlać do czajnika, dodać pół szklanki wody, wszystko zagotować i odstawić czajnik na ok 30 minut. Później oczywiście czajnik należy dokładnie umyć aby pozbyć się przykrego zapachu i voilà! Czajnik jak nowy!