Suszarki i ociekacze do naczyń

Funkcjonalne i eleganckie maty i suszarki do naczyń. Ociekacze na sztućce

Esetyczne suszarki i ociekacze do naczyń

Mycie naczyń to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w kuchni każdego dnia. Dlatego podstawą wyposażenia są wygodne suszarki i ociekacze do naczyń. Muszą być one funkcjonalne, stabilne, a do tego powinny mieć estetyczny wygląd. Na szczęście projektanci wyposażenia kuchennego nie zawodzą i bez trudu wśród wielu propozycji można znaleźć stylowe i praktyczne ociekacze i suszarki do naczyń.

Ociekacz do naczyń - niezbędny w każdej kuchni

Nawet jeśli dysponujemy zmywarką do naczyń to ociekacz do naczyń będzie niezwykle przydatny. Dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom ociekacz może stać zawsze w pobliżu zlewu. W każdej chwili możemy na nim umieścić umyte talerze, miski, kubki, filiżanki i inne naczynia. Zestaw uzupełni ociekacz na sztućce. Niektóre ociekacze umożliwiają szybkie spływanie wody bezpośrednio do zlewu co jest szczególnie wygodne. Najlepszy jest taki ociekacz do naczyń, który ma antypoślizgowe nóżki – dzięki nim ociekacz nie przesunie się nieoczekiwanie. Wielu producentów oferuje ociekacze, które można myć w zmywarce, dzięki czemu można na długo zachować ich doskonały wygląd i zapewnić sobie higieniczną czystość.

Modny ociekacz

Nowoczesne ociekacze do naczyń i sztućców mają niekiedy bardzo ciekawy, designerski wygląd. To sprawia, że tak zwyczajna kuchenna rzecz, jak ociekacz do naczyń i sztućców, staje się prawdziwą ozdobą kuchennego blatu. W sprzedaży są zarówno proste, minimalistyczne ociekacze, jak i bardzo efektowne o nietypowych formach. W zależności od upodobań i potrzeb można wybrać ociekacze ze stali szlachetnej, z tworzyw sztucznych, a nawet z gumy i innych materiałów. Dzięki temu można dopasować wygląd ociekacza do stylu kuchni. Wartym uwagi rozwiązaniem jest ociekacz, którego wielkość można regulować w zależności od potrzeb. Tym sposobem nieużywany nie zajmuje dużo miejsca. Każdy ociekacz jest też zaprojektowany tak, by materiały niezbędne do jego wykonania nie rysowały naczyń i były bezpieczne dla szkła, porcelany i garnków. 

Suszarka na sztućce i do naczyń

Większe od ociekaczy suszarki do naczyń i sztućców są również bardzo praktyczne i doskonale pasują do każdej kuchni. Wśród wielu modeli można wybrać suszarki stojące i wiszące. Podstawki umożliwiają łatwe usunięcie spływającej wody. Wystarczy więc umyć naczynia i odstawić je na suszarkę, a potem schować do szafki. Oszczędzamy w ten sposób czas, który dotąd poświęcaliśmy na wycieranie naczyń. Użyte do produkcji suszarki materiały np. stal nierdzewna, sprawiają, że suszarka do naczyń jest łatwa do utrzymania w czystości i na długo zachowuje swój doskonały wygląd. Dobra, poręczna suszarka do naczyń znacznie usprawni codzienne mycie naczyń i garnków, z kolei suszarka na sztućce pozwoli wygodnie układać umyte noże, widelce i łyżki.