Lampa stołowa Lyngby Esben Klint 46 cm

201646 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
1581.00 PLN
1 581,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: do 15 dni roboczych. Produkt dostępny u producenta
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
201646
Wymiary
Wysokość: 46 cm
średnica: 32 cm
Materiały
porcelana ręcznie robiona
Zalecane źródło światła
E27

Opis produktu

Lampa stołowa Lyngby Esben Klint 46 cm w swojej mniejszej wersji zachwyca delikatną formą i subtelną elegancją plisu. Począwszy od podstawy co sam czubek klosza lampę Lyngby zdobią drobne plisy, takie same jak na kultowym porcelanowym wazonie.

Plisowany wazon Lyngby Porcelain i lampy Le Klint należą do klasyki duńskiej historii projektowania. Oba projekty wyrosły z idei z funkcjonalizmu, który opanował Danię w latach czterdziestych XX wieku. Zarówno Le Klint jak i Lyngby Porcelain hołdowały prostym formom i w wyniku kooperacji tych dwóch firm powstały Lampy Lyngby Porcelain sygnowane nazwiskiem Klint. Lampy łączą w sobie charakterystyczne dla Lyngby plisy z kunsztem wykonania rodziny Klint. Lampy produkowano tylko w bieli, ponieważ jest to kolor flagowy dla obu marek. Le Klint i Lyngby Porcelain połączyły siły na krótko, lampy produkowano tylko w latach 50. XX wieku, w związku z tym lamp powstało bardzo niewiele. Oryginały z poprzedniego stulecia mają na spodzie napis "Eksklusivt Produret"- co w wolnym tłumaczeniu oznacza produkt limitowany. Obecnie Lyngby Porcel?n ponownie wprowadza na rynek piękne Lampy Esbena Klinta. Nowe lampy wiernie oddają projekt sprzed ponad pół wieku.

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię