Misa Alessi La Stanza dello Scirocco 27 cm, biała

mt02 w Alessi Alessi
312.00 PLN
312,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
mt02 w
Wymiary
Wysokość 13 cm
27,3 x 27,3 cm
Materiały
Stal szlachetna
Wykończenie
matowe

Opis produktu

Duża, biała misa La Stanza dello Scirocco. Wykonana z prostokątnych kawałków stali, które wyglądają tak, jakby ruszały się w tajemniczym pościgu o zupełnie nieznanym celu. Inspiracją kształtu misy był wiejący we Włoszech , nieopanowany wiatr Scirocco, który niósł ze sobą tumany pustynnego pyłu sprawiając, że mieszkańcy Sycylii musieli się przed nim chować. Efektowna gra świateł i cieni w tym naczyniu daje wrażenie ruchu, wręcz żywiołu, który jakby zastygł w miejscu – zamykając swą siłę w naczyniu.
Magia geometrycznych kształtów i nuta surowości, która świetnie sprawdza się na nowoczesnych stołach, konsolach i stolikach.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Mario Trimarchi uważa, że rysunek pomaga zrozumieć otaczający nas świat. Bardzo często do swoich projektów dołącza ilustrowane historyjki, które pozwalają zgłębić istotę przedmiotu i doskonale obrazują proces twórczy. Jego prace intrygują, zachwycają, a przede wszystkim – inspirują. Trimarchi założył własne studio projektowe „Fragile”, które prowadzi wraz z Fridą Doveil. Do jego klientów należą takie firmy jak Alessi, Artemide, Philips, Serafino Zani oraz Matsushita. Interesują go geometryczne kształty, co znajduje odzwierciedlenie w jego projektach. Poprzez swoją pracę stara się zmieniać ludzkie przyzwyczajenia.

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(1) Dodaj opinię 1 0 5 5
5.0
Iga 01.02.2018
Misa cudowna aż nie mam sumienia tam nic wkładać aby nie psuć jej uroku. Cała kolekcja Alessi La Stanza dello Scirocco jest interesująca i ma swój niepowtarzalny wygląd. polecam wszystkim tym, którzy szukają czegoś wyjątkowego.