Nóż Santoku Kyocera Shin 16 cm

ZK-160BK-BK Kyocera Kyocera
495.00 PLN
495,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: w następnym dniu roboczym. Produkt dostępny w magazynie
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
ZK-160BK-BK
Wymiary
Długość całkowita: 30,4 cm
długość ostrza: 16 cm
Materiały
ceramika, tworzywo sztuczne

Opis produktu

Wielozadaniowy nóż kuchenny Kyocera Shin z ostrzem o długości 16 cm przeznaczony głównie do krojenia mięsa, ryb, warzyw i owoców. Jak każdy nóż Santoku, także i ten posiada charakterystyczny, obniżony czubek, który bardzo ułatwia szatkowanie, oraz szerokie ostrze, na którym można pokrojone produkty przenieść na patelnię lub do salaterki. Dzięki dużym gabarytom nóż doskonale nadaje się również do cięcia większych owoców i warzyw, takich jak kapusta, sałata, arbuz czy melon.

Ceramiczne noże marki Kyocera charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz działanie kwasów i zasad. Co najważniejsze nie ulegają korozji i nie pozostawiają metalicznego posmaku na krojonych produktach. Noże są wyposażone w twarde klingi, które nigdy nie rdzewieją i zachowują perfekcyjną ostrość przez długi czas. Zanim noże Kyocera trafią na rynek są starannie ostrzone i dokładnie polerowane. Następnie przechodzą szereg testów, które sprawdzają ich wytrzymałość, giętkość oraz ostrość klingi. Dla zachowania bezpieczeństwa, noże zostały wyposażone w specjalne zabezpieczenia, dzięki którym da się je wykryć w bramkach na lotniskach. Narzędzia od marki Kyocera są produkowane w Japonii. Wyróżniają się nie tylko solidnym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, ale również eleganckim, przemyślanym wykończeniem.

Zaleca się:

 • myć ręcznie (delikatnym detergentem)
 • używać na desce drewnianej lub plastikowej
 • kroić w linii prostej
 • nie należy używać do: podważania słoików, otwierania puszek, krojenia zamrożonych produktów, łamania kości
 • Marka

  Kyocera specjalizuje się w wytwarzaniu wyposażenia kuchni z ceramiki o specjalnych właściwościach. Od ponad 30 lat Kyocera jest producentem noży ceramicznych o niezwykłej ostrości. Noże te zyskały dużą popularność wśród najlepszych kucharzy na świecie, a także wśród kucharzy - hobbystów. W sklepie Czerwona Maszyna cenimy kolekcje noży i drobne akcesoria kuchenne Kyocera za wyjątkową ostrość, która utrzymuje się dłużej niż w jakichkolwiek stalowych narzędziach kuchennych.

  Narzędzia kuchenne Kyocera nie korodują i nie niszczeją pod wpływem działania kwasów czy zasad, a ich wyjątkowo gładka powierzchnia nie przepuszcza zarazków, olejów ani soli. Noże ceramiczne Kyocera są obojętne chemicznie i nie wydzielają jonów metali, więc nie zmieniają smaku ani koloru produktów – krojone nimi warzywa czy owoce nie brązowieją i nie grozi im metaliczny posmak. Ultralekkie ceramiczne klingi zachowują niewiarygodną ostrość o wiele dłużej niż ich metalowe odpowiedniki i nigdy nie rdzewieją. 

  Noże i obieraczki Kyocera są wykonane z bardzo twardej ceramiki (ustępuje pod względem twardości jedynie diamentowi) i są zdrową alternatywą tradycyjnych stalowych narzędzi.

  Opinie

  0,0 średnia ocena klientów
  0 0 5 0
  Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
  Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię