Kosze na śmieci

Kosze na śmieci do nowoczesnych kuchni. Kosze do segregacji, kompostowniki.

Kosze na śmieci do kuchni

Kosze na śmieci, a niekiedy także kompostowniki są niezbędne w każdej kuchni oraz w wielu innych pomieszczeniach. Dobrze zorganizowane pozwalają segregować śmieci w sposób wygodny i przemyślany.

Stylowy kosz na śmieci

Eleganckich, stylowych koszy na śmieci z pokrywkami nie musimy ukrywać w szafce pod kuchennym zlewem lub w kącie pomieszczenia. Takie kosze pięknie się prezentują i nie przeszkadzają nawet jeśli stoją w widocznym miejscu. Opływowe kształty i ładna kolorystyka sprawiają, że pasują do wszystkich nowoczesnych kuchni.

Metalowe kosze  na śmieci różnią się nie tylko konstrukcją, designem i kolorystyką ale też pojemnością. Mamy więc w sprzedaży zarówno małe kosze nablatowe mające 1,5l lub 3l pojemności,  przez całą gamę uniwersalnych pojemników na śmieci od około 10l do 50l, aż po największe mające nawet po 115l. Najmniejsze sprawdzą się na stołach w jadalniach i salonach, a także na kuchennym blacie. Średni kosz na śmieci to najlepszy wybór do kuchni. A największe z nich sprawdzą się w mieszkaniach rodzin wieloosobowych.

Wspomniane pojemniki na śmieci są uniwersalne i nadają się do wszelkiego rodzaju odpadów. Najlepiej używać ich w zestawieniu z workami na śmieci.

Kosze do segregacji

Każdy kto ceni sobie ekologię i chce żyć w zgodzie z naturą powinien systematycznie segregować odpady. Warto się zaopatrzyć w kosze do segregacji, które ułatwią to zadanie. Najbardziej popularne są kosze dwukomorowe. Kosze na śmieci do segregacji pozwalają oddzielić odpadki organiczne od odpadków suchych – papierów, plastików, metali. Doskonałym rozwiązaniem są pojemniki do segregacji, które można postawić jeden na drugim lub obok siebie, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Bardzo wygodne są te kosze, które oprócz komór na odpadki mają też dodatkowe udogodnienia na przykład w postaci wbudowanego pojemnika na zapas worków do śmieci. Niektóre kosze na śmieci do segregacji pokryte są też powłoką FPP (fingerprint-proof), która sprawia, że na powierzchni nie pojawiają się smugi ani odciski palców, a do wolniej rozwijają się na niej bakterie. Charakterystyczne jest też wolniejsze osiadanie kurzu na tej powierzchni. To sprawia, że metalowe kosze na śmieci w każdej sytuacji pięknie się prezentują.

Oprócz koszy dwukomorowych polecamy zestawy trzech odrębnych pojemników na odpady zróżnicowanych kolorystycznie i mających interesujący design. Czytelne napisy informują, do którego kosza należy wrzucać papier, plastik i szkło. W segregowaniu śmieci pomaga także wygodny uchwyt na puste butelki.

Alternatywą są pomysłowe kosze na śmieci do segregacji odpadów marki Joseph Joseph. Jest to jedna spójna konstrukcja, która mieści w sobie największą główną komorę na odpadki, a także dolną mniejszą, jak również niewielki zamykany kompostownik na odpady organiczne. W zestawie są też filtry pochłaniające zapachy, a także worki na odpady. Takie pojemniki do segregacji sprawdzą się w każdym miejscu.

Kompostownik

W każdej kuchni oprócz zwykłego kosza na śmieci warto mieć też podręczny kompostownik. Ten niewielki, dobrze skonstruowany pojemnik będzie idealny do obierek, resztek jedzenia i innych odpadów organicznych. Niewielkie kompostowniki dobrze prezentuje się na blacie kuchennym i jest niezwykle poręczny. Jego specjalna konstrukcja sprawia, że pojemnik łatwo się otwiera i do tego jest w nim odpowiednia cyrkulacja powietrza, lecz nie wydostają się z niego nieprzyjemne zapachy, o co dba dołączony filtr. Dzięki zamykanemu pojemnikowi odpadki nie przyciągają owadów. Wygodny uchwyt pozwala łatwo i wygodnie przenosić kompostownik tam gdzie jest potrzebny, a do tego takie pojemniki na śmieci i odpady organiczne jest też łatwy do utrzymania w czystości.