Salon

Nowoczesne dekoracje salonu, dywany, lustra, świeczniki, wazony, zegaryNowoczesny wystrój i skandynawskie dekoracje do salonu

Jakie wybrać dekoracje? Jak wzbogacić wystrój salonu?

Z tym pytaniem mierzymy się zwykle już po wprowadzeniu się do nowego domu, czy mieszkania. Urządzając się, zwykle w pierwszej kolejności koncentrujemy się na meblach, wybór wyposażenia, dodatków i dekoracji do salonu zostawiając na później. To słuszna strategia, gdyż o tym co jest nam potrzebne łatwiej zorientować się zamieszkując konkretną przestrzeń. Wtedy też łatwiej zdecydować czy wystarczą nam użytkowe elementy aranżacji salonu – dywany, zegary, akcesoria kominkowe, lustra, ramki na zdjęcia, doniczki, pojemniki i pudełka na drobiazgi, czy też potrzebujemy ozdób w rodzaju dekoracji ściennych, lub figurek dekoracyjnych.

W sklepie Czerwona Maszyna koncentrujemy się na skandynawskim wystroju wnętrz, dlatego znajdziecie u nas Państwo dodatki do salonu wiodących duńskich marek Menu, Normann Copenhagen, ferm Living, Stelton, Woud, Linie Design.

W salonie w stylu skandynawskim dominującymi kolorami są szarości i beże. Dekoracje w zbliżonych odcieniach będą dobrze komponowały się z wnętrzem, jednak warto przełamać neutralną kolorystykę dodatkami w zdecydowanym kolorze. Poduszki dekoracyjne, czy wazony w kolorze czerwonym, kobaltowym, lub miodowym ożywią monochromatyczne wnętrze. Salon w stylu skandynawskim to salon jasny i przestronny. Jeśli mamy duże okna, możemy pozwolić sobie na nieco ciemniejsze odcienie mebli i dywanów. Warto wtedy rozświetlić je dodatkami w kolorze złotym. Złote świeczniki, lub dekoracje ścienne, lub wiszące będą delikatnie połyskiwać, tworząc wrażenie przytulności. Jeśli natomiast światła nie jest dużo, warto powiesić w salonie duże lustra, które odbiją je i optycznie powiększą przestrzeń. Skandynawowie uwielbiają naturę i czerpią z niej inspirację.

Dekoracje w stylu skandynawskim są zwykle wykonane z naturalnych materiałów – drewna, szkła, marmuru, czy porcelany. Nie brakuje także roślin, którym styl skadnynawski zapewnia spektakularną oprawę. W ofercie duńskich marek znajdziemy kwietniki, stelaże z donicami, doniczki ścienne i wiszące , które pozwolą wyeksponować rośliny w oryginalny wyrazisty sposób. Osobisty charakter wnętrza podkreślą minimalistyczne ramki na zdjęcia. Ramki ścienne na wiele zdjęć z powodzeniem zastąpią tradycyjne obrazy. Ramki stojące dyskretnie ozdobią konsolę lub komodę. Warto postawić obok także dekoracyjne lampiony, lub latarenki, które doświetlą zdjęcie ciepłym światłem. W salonie skandynawskim nie może też zabraknąć stylowych pomysłów na przechowywanie. Prosty gazetownik i funkcjonalne pojemniki na drobiazgi to podstawe przedmioty, które pomogą utrzymać porządek.

Zwieńczeniem dekoracji będą eleganckie, nietypowe kosze na owoce, które ustawione na stoliku przed sofą skupią na sobie uwagę.