Dlaczego Eva jest Solo?

Kai Fog - oto pierwotna nazwa znanej nam dobrze marki Eva Solo. Nazwa pochodzi od założyciela - Kai'a Foga. Od początku w 1913 r. do dziś pozostała firmą rodzinną. Obecnie prowadzona jest przez czwarte pokolenie rodów Fog'ów i Engelbrecht'ów. Marka uważnie obserwowała zmiany, jakie zachodziły w skandynawskich domach i życiu kobiet – zwłaszcza w drugiej połowie XX wieku. Gwałtowny rozwój nauki i technologii, oraz rewolucja obyczajowa - przenikały do wszystkich sfer życia, również do domów. Kobiety zapragnęły akcesoriów domowych – wielofunkcyjnych i eleganckich, takich, które pomagają zaoszczędzić cenny czas. Przyszła Eva Solo byla na to świetnie przygotowana. Bestsellery takie jak krajalnica do chleba i wędlin, shaker do mąki z wyciskarką do cytrusów oraz ekspres do kawy ściągnęły na markę oczy całej Europy. Przedsiębiorstwo zyskało nazwę "Eva" - od imienia córki dyrektora marketingu, Erika Mangora.

Zobacz punkty milowe w życiu marki

Historia Evy Solo

Zobacz nowe produkty:

Zobacz wszystkie nowości >>

Garnki Eva Solo White Line

Szalone lata 70' i kolekcja Trio

Szalone lata 70' rozpoczynają trend otwartej kuchni. Wszystkie naczynia muszą wyjść z ukrycia i stanowić wizytówkę domu. Dlatego powstaje linia Eva Trio, kontynuowana do dziś. Początkowo obejmowała tylko garnki. Zyskały one ogromne powodzenie, dlatego poszerzono je o mnóstwo nowych linii, m. in. Copper, Black i nagrodzoną Red Dot Award – Eva Trio White Line

Kolekcja Eva Trio Legio NovaWspółczesna klasyka

Zainspirowana powodzeniem garnków, marka zdecydowała się stworzyć kolekcję porcelany stołowej Eva Trio Legio. Kolejny sukces! Najwyższej jakości porcelanę wyróżnia elegancja i minimalistyczna forma. Kolekcja talerzy, mis, dzbanków i filiżanek zdobyła tak dużą popularność, że zyskała kontynuację. Eva Trio Legio Nova, która wnosi plisowane krawędzie, poszerza się o nowe akcesoria, takie jak etażerki, patery, talerzyki do jajek i nowe rodzaje kubków.

Zaparzacz do kawy Cafe SoloEva nareszcie Solo!

Pod koniec lat 90' ropoczyna się kolejna rewolucja w życiu marki – jako osobna linia powstają pierwsze zaparzacze do herbaty Eva Solo i Eva Cafe Solo. Charakterystyczny dzwonkowaty kształt i neopreonowe pokrowce wzbudziły ogromną fascynację. Ponieważ celem marki było i jest tworzenie produktów unikatowych, uznano że człon "Solo'' dodany do tytułu linii zaparzaczy powinien znaleźć się również w nazwie firmy. Bo "Solo" to indywidualizm który jest nierozłączny z  minimalistyczną "Evą". Mamy więc Eva Solo!

Nie tylko kuchnia

Eva Solo to nie tylko akcesoria do kuchni i jadalni. To również szeroko rozumiany lifestyle - perełki designu wybierzesz spośród dodatków do ogrodu i wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Jest to jedna z najczęściej nagradzanych marek w Europie.

 

Meble Eva Solo

Przez jadalnię do salonu

Eva Solo postanowiła wnieść do wnętrza poza dodatkami i akcesoriami nieco więcej. W 2021 marka wprowadziła do swojej oferty meble. O wyposażenie jadalni zadbają kolekcje krzeseł Combo i Abalone. Obie są dostępne w wielu wersjach — jako hokery i fotele. O wystrój salonu zadba kolekcja stolików Savoye w różnych odcieniach naturalnego drewna oraz sofa i regały modułowe, które z łatwością dopasujesz do wnętrza.

 

 

 

 

Zobacz nagrodzone produkty:

Szklanka Eva Solo TrioPalenisko Eva Solo Fire GlobeZaparzacz do kawyKubek termiczny Eva Solo 

Termos Eva Solo Vacuum Jug