Nóż do chleba Chroma Porsche Type 301 Hammered 20,9 cm

P06-HM Chroma Chroma
439.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
P06-HM
Wymiary
Długość ostrza: 20,9 cm.
Materiały
Klinga: stal japońska typu 301, twardość 57-58 HCL
rękojeść: stal nierdzewna 18/10.
Ograniczenia
Gwarancja
3 lata

Opis produktu

Nóż do chleba Chroma Porsche Type 301 Hammered z długim, ząbkowanym ostrzem. Charakterystyczna konstrukcja umożliwia szybkie i precyzyjne pokrojenie ulubionego pieczywa. Ostrze z japońskiej stali płynnie łączą się z doskonale wyprofilowanymi uchwytami, wykonanymi z solidnej stali nierdzewnej 18/10. Młotkowana klinga ogranicza przywieranie krojonej żywności, a ponadto stanowi element rozpoznawczy ulepszonej kolekcji Type 301. Ciekawym akcentem jest metalowa „perła”, która zaznacza granicę końca uchwytu – dla optymalnej kontroli cięcia.

Nie można myć w zmywarce. Zaleca się ręczne mycie i dokładne wysuszenie bezpośrednio po użyciu. Nadaje się tylko do drewnianych i plastikowych desek (nigdy do marmurowych i szklanych). Należy przechowywać w bloku na noże – nie zaleca się przechowywania luzem wśród innych akcesoriów kuchennych.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Projektant

Ferdinand Alexander  "Butzi" Porshe – spadkobierca i kontynuator jednego z największych rodzinnych imperiów na świecie. Twórca Porsche Design, projektant samochodów Porsche 904 i Porsche 911. Do słynnych projektów kojarzonych z Porsche Design należą przede wszystkim: Wojskowe zegarki współtworzone ze szwajcarską firmą Swiss, przeznaczone dla żołnierzy NATO i kolekcja noży Type 301 dla japońskiej marki Chroma. Wykonane z tradycyjnie ostrzonej, japońskiej stal znalazły miłośników na całym świecie. Zagościły w Vienna Modern Museum oraz nowojorskim Museum of Modern Art. W polskiej telewizji towarzyszą Robertowi Makłowiczowi i Kurtowi Schellerowi!

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię