Listwy i wieszaki na ubrania

Dekoracyjne wieszaki - haczyki, wieszaki stojące na ubrania, wieszaki garderobiane i na apaszki.
Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Kategoria wyprzedaży: Akcesoria łazienkowe Usuń ten produkt

Wieszaki do przedpokoju

Wybierając wieszaki do przedpokoju weźmy pod uwagę wielkość przedpokoju, ilość domowników i to czy często przyjmujemy wielu gości. Mnogość funkcjonalnych rozwiązań sprawia, że wyboru będziemy dokonywać spośród następujących propozycji:

• Wieszaki – haczyki
• Wieszaki – listwy montowane do ściany
• Wieszaki na drzwi
• Wieszaki z półką na czapki / kapelusze
• Wieszaki z lustrem
• Wieszaki stojące
• Wieszaki stojące z miejscem na parasole
• Wieszaki - garderoba

Wieszaki do przedpokoju montowane do ściany

Jeśli w holu jest szafa-garderoba w której przechowujemy ubrania wierzchnie i potrzebujemy tylko sporadycznie odwiesić kurtkę – dobrym rozwiązaniem będą pojedyńcze wieszaki – haczyki.  Jeśli szafy – garderoby nie ma, lub też przyjmujemy wielu gości, a szafa na co dzień jest wypełniona ubraniami domowników lepiej zdecydować się na listwę z wieloma haczykami, lub większą ilość haczyków.  

Poza kwestią estetyczną i praktyczną najważniejszym elementem decyzji o zakupie wieszaka montowanego do ściany jest sposób jego montażu i udźwig haczyka, lub całej listwy. Solidny montaż i duży udźwig wpływają na  bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli udźwig haczyka jest kilkukilogramowy, a montaż to pokaźny kołek rozporowy, to będziemy mogli na nim powiesić kilka kurtek bez ryzyka opadnięcia wieszaka, lub oderwania go od ściany pod wpływem ciężaru.

Jeżeli potrzebujemy kilku haczyków na ubrania pamiętajmy że każdy trzeba będzie osobno przymocować do ściany, natomiast listwy z haczykami zazwyczaj montuje się na 2-3 kołkach, także ilość dziur do wywiercenia w ścianie będzie mniejsza.
 

Wieszak na drzwi

Wieszaki na drzwi znajdują zastosowanie w przedpokojach i w łazienkach bardzo małych mieszkań. Ich zaletą jest wykorzystanie drzwi jako przestrzeni umożliwiającej przechowywanie i brak konieczności wiercenia dziur – wieszak na drzwi ma specjalny zaczep za pomocą którego nakłada się go na skrzydło drzwi.

Wieszak z półką do przedpokoju

Wieszaki z półką są użytecznym rozwiązaniem jeśli w przedpokoju nie ma innych mebli na które można odłożyć kapelusz, czapkę i rękawiczki, a także gdy chcemy by wszystkie elementy ubioru były schludnie zgromadzone w jednym miejscu. Świetnie sprawdzają się w małych przedpokojach, a także w przestrzeniach publicznych, w których nie ma wystarczającej przestrzeni do umieszczenia wieszaka stojącego. Wieszaki z półką na kapelusze montuje się do ściany na takiej wysokości, aby do półki mogli swobodnie sięgnąć domownicy, czyli nieco niżej, niż np. listwy z haczykami.

Wieszak stojący

Wieszak stojący do przedpokoju najczęściej przyjmuje formę wysokiego słupka z uchwytami do wieszania kurtek i kapeluszy w górnej części. Niektóre modele mają także u dołu miejsce do odstawiania parasoli. Takie rozwiązanie jest dobre jeśli dysponujemy pustym narożnikiem przedpokoju i nie chcemy wiercić dziur w ścianach. Na wieszaku stojącym zwykle jest 6-8 uchwytów, a kurtki odwiesza się z każdej strony. Planując przestrzeń trzeba więc uwzględnić około 20 cm luzu na ubrania i kolejne 20 cm odległości od ściany, by można było swobodnie po nie sięgać. Z uwagi na mnogość uchwytów na ubrania, oraz duży udźwig stojący wieszak na ubrania jest popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach publicznych: biurach, poczekalniach medycznych, salonach fryzjerskich, itd.

Wieszaki stojące typu garderoba

Wieszak stojący typu garderoba łączy w sobie zazwyczaj funkcję wieszaka na ubrania i półki na buty. Jest to stelaż z poprzeczką u góry umożliwiającą odwieszanie ubrań na wieszakach garderobianych i półką u dołu na którą odstawia się buty. Wieszak stojący typu garderoba umożliwia przechowywanie ubrań w taki sposób, że nie ulegają one zagnieceniom od samego wiszenia, dlatego znajduje zastosowanie także do przechowywania ubrań w pomieszczeniu garderoby, lub w sypialni. Taki wieszak zajmuje jednak sporo miejsca.

Dekoracyjne wieszaki do przedpokoju

Wybierając wieszak do przedpokoju trzeba zdecydować, czy ma on jedynie pełnić dobrze swą funkcję, uzupełniać aranżację i nie konkurować z nią, czy też chcemy z wieszaka uczynić wyrazisty akcent w przestrzeni. Sklep Czerwona Maszyna ma bogatą ofertę zarówno minimalistycznych rozwiązań, jak i dekoracyjnych wieszaków do przedpokoju - wieszaków w wyrazistych formach i intrygujących kolorach.