Wazon porcelanowy Lyngby 15 cm, matte white

200834 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
264.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
200834
Wymiary
Wysokość: 15 cm
średnica: 8 cm
Materiały
Porcelana ręcznie robiona

Opis produktu

Wazon porcelanowy Lyngby 15 cm, matte white to pierwszy ikoniczny projekt Lyngby Porcelain.

Wazony Lyngby zasłynęły nie tylko w duńskiej historii designu, ale również i tej światowej. W pełni oddają one skandynawską ideę minimalizmu i prostoty. Powstał w 1936 roku i był jednym z pierwszych produktów manufaktury. Przez ponad trzydzieści lat – do zamknięcia fabryki w 1969 roku ciszyła się niegasnącą popularnością. Później bardzo długo był poszukiwany przez kolekcjonerów i miłośników designu na całym świecie.

Projekt wazonów Lyngby powstawał z naciskiem na kształt kształt nie na finezyjne zdobienia. Takie podejście do projektowania stało w opozycji do panującej wówczas mody na bogatą ornamentację i dużą liczbę zdobień, szczególnie na porcelanie.

Wazony Lyngby Porcelain przechodzą wieloetapowy proces produkcji, w którym większość procesów dalej wykonuje się ręcznie. Każdy etap produkcji jest równie ważny, dlatego wazony Lyngby wytwarzane są z poszanowaniem rzemieślniczej tradycji i najwyższą starannością. Na każdym etapie produkcji wazony poddawane są surowej kontroli. Gdy są już gotowe by opuścić fabrykę, na ich spodzie odbijane jest zielone logo firmy, które jest ich znakiem rozpoznawczym oraz gwarancją jakości.

Dziś, oszczędne w dekoracjach, a wyraziste w swej formie, wazony od Lyngby znów podbijają świat, a ich oferta sukcesywnie uzupełniana jest o nowe kolory, a także materiały, z których są wykonywane. W ostatnich o kolekcji dołączyły wazony z ręcznie dmuchanego szkła w sześciu intrygujących kolorach.

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię