6 kieliszków do sherry Holmegaard Royal Arne Jacobsen 195 ml

4304604 Holmegaard Holmegaard
439.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4304604
Wymiary
Pojemność: 195 ml
Wysokość: 19,6 cm
Materiały
Szkło

Opis produktu

Komplet 6 kieliszków do sherry z eleganckiej kolekcji Holmegaard Royal Arne Jacobsen będą piękną ozdobą każdego przyjęcia oraz romantycznej kolacji przy świecach. W komplecie znajduje się sześć kieliszków, które doskonale sprawdzą się do serwowania likierów oraz sherry. Komplet znajdzie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w pubie czy eleganckiej restauracji.
Można myć w zmywarce w maksymalnej temperaturze 55°C

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Arne Jacobsen to światowej sławy projektant i architekt. Najważniejszy prekursor modernizmu w Danii. Zajmował się projektowaniem sztuki użytkowej, osiedli mieszkalnych oraz obiektów przeznaczonych do użytku publicznego. W swoich pracach zwracał szczególną uwagę na zachowanie proporcji. Jego zdaniem to właśnie one wyrażały piękno budynków oraz przedmiotów. Arne Jacobsen stworzył kultowe krzesła i fotele, a także kolekcję „Cylinda”, która urzeka prostym, cylindrycznym kształtem. Projekty Arme Jacobsena do dziś są uważane za synonim ponadczasowej klasy i elegancji.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię