Serax


Belgijska marka Serax to ponad 25 lat tradycji w produkcji pięknych, dekoracyjnych drobiazgów do domu, biura, na wystawne sale i do ozdoby uroczystych przyjęć. Firma zachwyca swoimi wyrobami klientów z całego świata (jej produkty są dziś sprzedawane w ponad 100 krajach). Urzeka elegancją szklanych wazonów i porcelanowych naczyń o niepowtarzalnych kształtach, dzięki którym produkty Serax zwracają uwagę natychmiast - w każdym wnętrzu, w którym się znajdą. Nowatorskie pomysły, niezwykłe inspiracje i kreatywność połączona z wrażeniem niebywałej lekkości każdego produktu. Zaprojektowane z fantazją!

Motto Serax: Doświadczać, dzielić się, odkrywać...

Serax wzbogaca ideę domu, dodaje osobowości wnętrzu i tworzy niezapomniane chwile przy stole. Firma współpracuje wyłącznie z projektantami - pasjonatami z całego świata i produkuje tradycyjne rękodzieło. Od Wietnamu przez Antwerpię po Portugalię, produkty Serax wytwarzane są przez wykwalifikowanych rzemieślników, którzy szanują podstawową ideę każdego projektu starając się wiernie odzwierciedlić zamiar projektanta. Kolekcje Serax są wyraziste ze względu na wybór kształtów, materiałów i wyjątkowy styl. Serax szuka piękna w codzienności -  idei przedmiotów, które pozwalają tworzyć szczęśliwy dom.

5 ważnych faktów o Serax

1. Serax to firma rodzinna, w której szanuje się tradycje

Serax - firma rodzinna

źródło: https://www.serax.com/

Dzisiejsza marka Serax jest dzieckiem SERge‘a i AXel‘a Van Den Bossche. Dwaj bracia, od dziecka mieli styczność z przedsiębiorczością dzięki swej mamie prowadzącej handel doniczkami. W ciągu ostatnich trzydziestu lat firma o małej skali, która wystartowała „w garażu“ w 1986 roku przekształciła się w wielonarodową korporację zatrudniającą ponad 65 pracowników, z główną siedzibą w Antwerpii. Dziś firma jest prowadzona przez Axel'a Van Den Bossche. Żona Axel'a - Marie Michielssen – jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów Serax. Marie jest twórczynią bestsellerowej serii wazonów Cactus, oraz wielu funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku.

Serax to firma rodzinna, która pasję ma we krwi.

 


2. Serax uwielbia projektantów

Projektanci Serax

źródło: http://www.serax.com/

Praca ze znanymi i mniej znanymi projektantami jest naturalnym sposobem działania Serax. W 1991 roku firma zdobyła międzynarodową sławę, dzięki współpracy z florystą, Danielem Ost, który zaprojektował stoisko "The Flower Booth" na francuskie targi designu Maison & Objet – dość rewolucyjne w tamtych czasach. Od tego czasu Serax nawiązał współpracę z dziesiątkami projektantów. Współpraca w duchu partnerstwa zaowocowała renomowanymi kolekcjami i sukcesem na arenie międzynarodowej.

 


3. Serax ma słabość do sztuki stołu

 

Serax - sztuka stołuźródło: http://www.serax.com/

Kiedy Axel spotkał artystkę – ceramika Roos van de Velde w 2009 roku, nie był świadom tego, że to spotkanie na zawsze zmieni przyszłość jego firmy. Po uruchomieniu jej kolekcji zastawy stołowej, renomowane restauracje z całego świata ustawiły się w kolejce po produkty Serax. Dziś Serax jest numerem jeden dla szefów kuchni z gwiazdkami Michelin. W bogatej ofercie zastawy stołowej Serax znajdują wyjątkowe naczynia, które wynoszą estetykę potraw na nowy poziom.

4. Serax projektuje by uszczęśliwiać

 

Filozofia szczęscia Serax

źródło: http://www.serax.com/

Wszystkie kolekcje Serax - od zastawy stołowej i szkła przez meble po oryginalne kwietniki i oświetlenie - powstają w celu stworzenia wnętrz z duszą, wnętrz w których wzrasta poziom szczęścia. Wnętrze domu jest lustrem osobowości żyjących w nim ludzi. Dlatego Serax i jego zespół projektantów starannie wybiera projekty i do produkcji wybiera te, które „mają to coś” – mają duszę.


5. Serax stawia na dobre rzemiosło

Serax- rzemiosło

W ciągu ostatnich trzydziestu lat Serax rozwijał się bardzo szybko. Jednak nigdy nie stracił z oczu swoich podstawowych zasad. Każda kolekcja jest wytwarzana tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami. Serax podróżuje po całym świecie z wybranymi prototypami od projektantów, aby znaleźć odpowiednich rzemieślników do produkcji na większą skalę - zawsze zgodnie z koncepcją i filozofią twórcy.

 

Serax w sklepie Czerwona Maszyna – to polecamy

Kolekcja Serax Fish & Fish Paola NavonePaola Navone Fish&Fish 

Śledzie - małe zwinne rybki z Morza Bałtyckiego – grają główną rolę w kolekcji naczyń stołowych Fish & Fish, zaprojektowanej przez Paolę Navone dla Serax. To niezobowiązująca seria naczyń, idealna na aperitif lub kolację, degustację, albo finger food, gdzie talerze, patery, karafki przyjmują kształt ryby. Kolekcja czerpie inspirację z użytkowego szkła prasowanego produkowanego masowo w Stanach Zjednoczonych podczas Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku.

 

Rzeźby z metalu Antonino SciortinoRzeźby z metalu Antonino Sciortino

Ręce Antonino Sciortino ożywiają metal. Przedmioty uformowane z miękkiego żelaza tworzą rzeźbiarską aurę. Czy to krzesło, czy misa – ręczne wykończenie podkreśla osobisty charakter każdego przedmiotu. Dzięki czystej oszczędnej formie i złamanej surowości materiału pasują do wnętrz w różnych stylach od skandynawskiego do vintage.

 

Urban Jungle od SeraxUrban Jungle od Serax

Historycznie rzecz ujmując Serax od zawsze oferował spektakularne wazony i donice dla florystów. Asortyment pięknych rozwiązań do kwiatów pozostał mocnym punktem oferty do dziś. Ceramiczne donice, tekstylne osłonki, kwietniki i wózki do kwiatów są unikatowe na skalę światową i pozwalają kreować wyszukane aranżacje z roślin.

 Kolekcje Serax

Produkty Serax