Kieliszek do wódki Holmegaard No.5 50 ml

4321806 Holmegaard Holmegaard
79.00 PLN
79,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4321806
Wymiary
Pojemność: 50 ml
Wysokość: 9,5 cm
Materiały
Szkło

Opis produktu

Kieliszek do wódki Holmegaard No.5 50 ml kształtem przypomina małą kolumienkę. Ich grube dno sprawia że wlany do nich alkohol długo zachowuje niską temperaturę. Kieliszki są niewielkie i stabilne, dzięki temu można je bez obaw włożyć do zamrażarki na chwilę przed podaniem. W ten sposób podawany trunek będzie zimny jak lód.

Kolekcja N0.5 powstała w 1970 roku i obecnie jej produkcja została wznowiona, czyniąc ją jedną z najbardziej klasycznych serii duńskiej manufaktury szkła. Kolekcja Projektu Pera Lütkena została wykonana z ręcznie dmuchanego szkła, co nadaje bardzo osobisty charakter wszystkim jej elementom.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię