Wazon Lyngby Form 130/2 17,5 cm, clear

201398 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
179.00 PLN
179,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: do 2 dni roboczych. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
201398
Wymiary
Wysokość: 17.5 cm
średnica: 9.3 cm
Materiały
szkło ręcznie dmuchane

Opis produktu

Wazon Lyngby Form 130/2 17,5 cm, clear wykonany z ręcznie dmuchanego szkła jest podłużny, a jego ścianki zostały zaokrąglone. Niewielki otwór jest nieco wyższy stanowiąc dobre oparcie dla umieszczonych w nim kwiatów.

Kolekcja wazonów ze szkła Lyngby Form została stworzona przez mistrzów dmuchania szkła pracujących dla manufaktury Lyngby. Seria Form powstała w hołdzie dla wyśmienitego działu form artystycznych, działającego przed laty w manufakturze i zajmującego się zdobieniem porcelany. Kolorowe wazony z ręcznie dmuchanego szkła w kształcie kuli lub walca pięknie wyeksponują kwiaty, a przezroczystość szkła pozwala zobaczyć całą roślinę.

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię