Wazon Lyngby Joe Colombo 20 cm, smoke

201314 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
264.35 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
201314
Wymiary
Wysokość: 18 cm
średnica: 8 cm
Materiały
szkło ręcznie dmuchane

Opis produktu

Wazon Lyngby Joe Colombo 20 cm, smoke stworzony z dwóch oddzielnych szklanych elementów stopionych ze sobą. Przezroczysty dół i przydymiona góra stanowią intrygujące połączenie. Dzięki temu połączeniu wazon zyskał swój nietuzinkowy charakter. Może z powodzeniem służyć jako dekoracja nawet bez kwiatów.

Kolekcja ręcznie dmuchanych naczyń Joe Colombo. została stworzona przez włoskiego designera o tym samym imieniu, Projektant chciała, aby jego akcesoria były jak najbardziej funkcjonalne przy zachowaniu najwyższych standardów estetycznych. Obecnie linia Joe Colombo została wznowiona prze Lyngby i stanowi hołd dla włoskiego artysty. Otwiera również nowy rozdział w dziejach marki, która, oprócz tradycyjnych, porcelanowych naczyń, wazonów i lamp tworzy teraz wysokiej jakości wyroby ze szkła.

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię