Wazon Lyngby Tura, 27,5 cm, biały

201460 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
1152.00 PLN
1 152,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
201460
Wymiary
Szerokość 21,5 cm
Ø 19,5 cm
Wysokość 27,5 cm
Materiały
Porcelana
Zastosowanie

Opis produktu

Wazon Lyngby Tura 27,5 cm w kolorze białym to ceramiczny ozdobny flakon na kwiaty.

Wazon z serii Tura od marki Lyngby ma 27,5 cm wysokości i został wykonany ze szlachetnej ceramiki. Naczynie ma ozdobne żłobienie na całej długości ścianek i kształt przypominający pękaty dzbanek. Ten zabieg projektowy nie jest przypadkowy.

Porcelanowy wazon o średnicy 19,5 cm w razie potrzeby staje się także dużym i pojemnym dzbankiem na mleko, lub gorącą herbatę. 

Wazon ma pojemność ok. 4,0 l, więc pomieści naprawdę sporo ulubionego napoju czy naparu. Aby zapewnić wygodne przenoszenie, wyposażono go w duży uchwyt, który zapewnia stabilność nawet podczas przenoszenia wraz z zawartością. Wąsko zakończony dzióbek umożliwia z kolei wygodne nalewanie.

Najważniejsze cechy:

  • wykonanie z porcelany
  • może pełnić funkcje dzbanka na mleko czy herbatę
  • wysokość 27,5 cm
  • średnica 19,5 cm
  • pojemność ok. 4,0 l
  • duży uchwyt
  • wąsko zakończony dzióbek

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię