Wyciskarka do cytrusów Alessi Juicy Salif, biały

PSJS W Alessi Alessi
260.00 PLN
260,00 zł
Dostawa +14,90 zł
Wysyłka w kolejnym dniu
Odbierz w salonie w Krakowie: Dzisiaj
Zamów przez tel. 123 124 000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
PSJS W
Wymiary
Wysokość 29 cm
Ø 14 cm
Materiały
Aluminium, ceramiczna powłoka

Opis produktu

Biały Juicy Salif marki Alessi. Ten rewelacyjnie wykonany wyciskacz do cytrusów do złudzenia kojarzy się z filmowym, zmutowanym pająkiem na 3 nogach albo z inną pozaziemską istotą. Tymczasem to nic innego jak designerski, genialnie przemyślany wyciskacz! Na szczyt wyciskacza nakładamy przekrojony owoc, przekręcamy, a sok ścieka po zwężających się ku dołowi ściankach wprost do podstawionej szklanki.
Nóżki wyciskacza są lekko spłaszczone, dlatego nie ma obaw, że przy mocniejszym nacisku wbije się w stół. W pełni bezpieczny i bardzo efektowny: sprawia, że owoce można wyciskać wprost przy gościach – pobudza ich wyobraźnię!
Pierwszy Salif został zaprojektowany przez Philippa Starcka w 1990 roku i szybko stał się ikoną dizajnu. Biała wersja powstała aby uczcić 25 rocznicę powstania produktu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Celem Philippa Starcka jest zaprojektowanie przedmiotów, które poprawią jakość ludzkiego życia. Jego zdaniem dobry produkt powinien być najpierw użyteczny, a dopiero potem piękny. Dużą wagę przywiązuje do kwestii politycznych, etycznych oraz ekologicznych, co stara się wyrazić w swoich projektach. W jego portfolio znaleźć można prawie wszystko – od przedmiotów codziennego użytku, po luksusowe meble, budynki oraz pojazdy. Zaprojektował wyposażenie do apartamentów prezydenckich w Pałacu Elizejskim, motocykl Aprilia 6.5, piwiarnię Asahi w Asakusa oraz kultowy wyciskacz do cytryn Juicy Salif dla firmy Alessi.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię