Zestaw sztućców Alessi Dressed 24 el.

MW03S24 Alessi Alessi
1560.00 PLN
1 560,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MW03S24
Wymiary
Opakowanie 6 x 54,5 x 26 cm
Materiały
Stal szlachetna

Opis produktu

Niezwykle oryginalny i zdobny zestaw sztućców Alessie Dressed dla 6 osób (24 elementy) stworzony przez Marcela Wandersa, projektanta całej kolekcji zastawy stołowej Dressed. Elementem rozpoznawczym kolekcji są bogate, gęste ornamenty roślinno-kwiatowe, nawiązujące do stylistyki romantyczno-barokowej, które znalazły miejsce również na eleganckich łyżkach, widelcach i nożach wykonanych ze szlachetnej stali. Co ciekawe, w tym przypadku dekoracje znalazły się na spodniej stronie sztućców, dodając całości wyważenia i lekkości.
Zestaw zawiera 6 łyżek, 6 widelców, 6 noży i 6 łyżeczek do herbaty.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Marcel Wanders – projektant i dekorator wnętrz, który stał się znany na arenie międzynarodowej dzięki kultowemu krzesłu „Knotted Chair”. Jego projekty balansują na granicy sztuki i designu – są bardzo plastyczne, dynamiczne i efektowne. W 1995 r. otworzył własne studio projektowe w Amsterdamie. Jest jednym z założycieli i dyrektorem artystycznym marki Moooi. Wanders zajmuje się także projektowaniem luksusowych kolekcji limitowanych oraz dekorowaniem prywatnych rezydencji w Amsterdamie, Dżakarcie i na Majorce. Jego prace silnie oddziałują na emocje – bawią, zaskakują, a przede wszystkim inspirują.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię