Krzesło Normann Copenhagen Herit oak black

1401002 Normann Copenhagen Normann Copenhagen
2346.00 PLN
2 346,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 12 tygodni. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
1401002
Wymiary
Wysokość: 78,5 cm
Wysokość siedziska: 45 cm
Szerokość: 50 cm
Głębokość: 51 cm.
Materiały
Siedzisko i oparcie: tworzywo sztuczne z piankowym rdzeniem
nogi: drewno dębowe.

Opis produktu

Czarne krzesło Normann Copenhagen Herit oak. Ramę krzesła wykonano w drewnie dębowym.

Simone Legald pragnął stworzyć współczesną interpretację mebli, które towarzyszyły w młodości jego dziadkom. Zależało mu na skonstruowania oparcia krzesła, które będzie wyjątkowo wytrzymałe, a jednocześnie odpowiednio elastyczne aby móc dostosować się do ciała użytkownika.
Uzyskanie takiego efektu nie było proste dla Simone'a Legald'a. Połączenie walorów dwóch opozycjnych technik: rzemiosła i produkcji przemysłowej - graniczyło z niemożliwością. Projekt krzeseł Herit przepadłby ostatecznie w niepamięć, gdyby nie podróż twórcy do północnych Włoch. Tam natrafił na manufakturę, która podjęła się wyzwania.
Plastikowe oparcia i podłokietniki posiadają rdzeń wykonany z pianki. Takie rozwiązanie umożliwiło projektantowi swobodę formowania elementów krzesła porównywalną z ... lepieniem w glinie! Specyficzna struktura materiału wnosi również bardzo pozytywną zaletę użytkowania. Oparcie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. W najgrubszej części ma grubość 35 mm, w najcieńszej - 6 mm. Jest zatem na tyle solidne, aby zapewnić pełnię bezpieczeństwa, i na tyle plastyczne, aby osoba ze zmęczonym kręgosłupem mogła na nim spokojnie pracować i wypoczywać.

Marka

Normann Copenhagen to duńska marka, która od 1999 roku zachwyca równowagą między wzornictwem oferowanych produktów a ich praktycznymi zaletami. Przygodę z designem firma rozpoczęła od skromnej oferty lamp do samodzielnego składania i dodatków do wnętrz. Najbardziej znanym produktem Normann Copenhagen z wczesnego okresu jest lampa Norm 69, która pozostaje bestsellerem do dziś. Z czasem ofertę Normann Copenhagen poszerzono o bestsellerowe krzesła Form, stoły i stoliki, sofy, pufy, a w ostatnich 2 latach także o meble kontraktowe wykonywane na zamówienie. 

Meble, lampy i dekoracje do wnętrz Normann Copenhagen zmieniają konwencjonalne myślenie, urzekają formą i wysmakowanymi kolorami. Firma z uwagą śledzi wschodzące trendy i zawsze oferuje produkty dopasowane do obecnej mody. Dzięki temu produkty Normann Copenhagen co rok otrzymują nagrody w prestiżowych konkursach -  za design, innowacje, wzornictwo i oryginalność. 

Sklep Czerwona Maszyna współpracuje z Normann Copenhagen od 2006 roku.W naszej ofercie znajdują się meble, lampy i akcesoria a także części eksploatacyjne i zamienne Normann Copenhagen, takie jak żarówki, czy zapasowe klosze do lamp Amp.

Projektant

Simon Legald to projektant, dla którego kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zaangażowanie i ciężka praca. Swoją twórczość określa w kilku słowach, które są wyznacznikami jego stylu – szczerość i skandynawska prostota. W jego pracach widoczny jest dialog pomiędzy rękodziełem a produkcją przemysłową. Obecnie współpracuje z marką Normann Copenhagen, dla której projektuje eleganckie meble, lampy oraz akcesoria do domu. Jego ulubionym materiałem jest drewno, ponieważ daje nieograniczone możliwości tworzenia. Według Legalda każdy produkt powinien pełnić określoną funkcję oraz spełniać oczekiwania estetyczne klienta.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię