Umbra

Umbra to zdecydowany lider w projektowaniu dekoracji i akcesoriów ozdobnych dla domu. Markę wyróżniają nieszablonowe produkty o designerskim wykonaniu i czysto praktycznych funkcjach, które doskonale sprawdzają się w domu. Dekoracje UMBRA zdobyły uznanie na całym świecie, są dziś sprzedawane w ponad 75 krajach i zachwycają się nimi znani celebryci (np. Oprah Winfrey). Zespół Umbra tworzą rozpoznawalni na całym świecie projektanci, którzy nieustannie dbają o wprowadzanie na rynek nowości budzących zachwyt: opartych o innowacyjne pomysły.

Les Mandelbaum i Paul RowanUmbra – historia

Umbra, założona w 1979 r. W Toronto, w Kanadzie, jest firmą designerską, znaną z dostarczania sprytnych rozwiązań wnętrzarskich klientom na całym świecie. Wartością nadrzędną produktów Umbra jest oryginalność i wygoda użycia.

Umbra powstała z niespełnionej potrzeby. Gdy projektant- grafik (później współzałożyciel) Paul Rowan potrzebował rolet do swojego mieszkania, nie mógł w dostępnej na rynku ofercie znaleźć rolet, które pasowałyby do jego gustu i jednocześnie przystępnych pod względem ceny. Zaprojektował więc własne. Paul następnie połączył siły z przyjacielem z dzieciństwa, Les Mandelbaum. Dwaj projektanci podjęli wyzwanie wymyślania przedmiotów codziennego użytku na nowo – w nowoczesnym stylu. Tak narodziła się Umbra.

Obecnie, wraz z międzynarodowym zespołem projektantów firma tworzy oryginalne, bezpretensjonalne, funkcjonalne i przystępne cenowo projekty, które sprawnie wdraża do produkcji. Dziś Umbra jest sprzedawana w ponad 120 krajach.

Bestsellery Umbra w sklepie Czerwona Maszyna

Pudełka i stojaki na biżuterię

Stojak na biżuterię UmbraW ofercie Umbry znajdziesz piękne stojaki i pudełka na biżuterię. Możesz wybierać m.in z serii Tesora, która zawiera eleganckie i praktyczne propozycje. Kolekcja Stowit to klasyczne, drewniane pudełka z szufladkami, które pięknie zaprezentują się w łazience lub w sypialni. A może wolisz stojak w kształcie zwierzątka? Świetnie sprawdzi się do przechowywania pierścionków.

Pudełka i organizery do przechowywania

Umbra - organizery do przechowywania

Umbra jest znana ze swych pomysłowych rozwiązań do przechowywania. Organizery na biurko, pudełka na drobiazgi, czy organizery łazienkowe są estetyczne i wygodne na codzień.

Wieszaki

Umbra - wieszaki

W ofercie Umbra znajdziesz bogaty wybór wieszaków na ubrania i klucze. Jest to estetyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci uporządkować nakrycia wierzchnie, torby i plecaki.

Sklep Umbra w Toronto

Sklep i studio Umbra

W kreatywnej dzielnicy Queen West w Toronto mieści się sklep Umbra. To wyjątkowo wciągająca przestrzeń, w której można przeglądać pełne kolekcje Umbra w świetnych aranżacjach. Wyższe piętro budynku wykorzystane jest na studio projektowe, w którym pracuje międzynarodowy zespół projektantów. Czerpią oni inspirację zarówno z własnych doświadczeń jak i z różnych filozofii projektowania, by tworzyć przedmioty, które są unikalne i uniwersalne.

Poza prowadzeniem własnego studia projektowego Umbra współpracuje z projektantami zewnętrznymi na całym świecie. Projektanci zewnętrzni wprowadzają świeże spojrzenie na przedmiot, niezależnie od tego, czy są gwiazdami sceny designu czy młodymi talentami.

Umbra regularnie współpracuje z uczelniami, organizuje konkursy dla studentów uczelni artystycznych i zapewnia im mentoring. Konkursy dają studentom możliwość doskonalenia swoich umiejętności i stwarzają szansę wdrożenia projektu do produkcji.

Karim Rashid i kosz Umbra GarbinoWielokrotnie nagradzany kosz GARBINO zaprojektowany przez Karima Rashid‘a w 1997 roku jest obecnie częścią stałej wystawy Muzeum MOMA w Nowym Jorku

Niewidzialne półki Umbra ConcealNiewidzialna półka na książki CONCEAL zaprojektowana przez Miron Lior była laureatem pierwszego konkursu dla młodych projektantów który Umbra zorganizowała wraz z Instytutem Pratt w Nowym Jorku.Kolekcje Umbra

Produkty Umbra