Kawiarki

Eleganckie kawiarki ciśnieniowe, także na indukcję. Kafetiery włoskie.

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: brak w magazynie Usuń ten produkt

Eleganckie kawiarki

Kawiarka pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy o głębokim smaku w kilka minut, bez konieczności zaopatrywania się w drogi ekspres ciśnieniowy. Kawiarka (zwana także kafetierą) jest lubiana choćby za to, że zajmuje niewiele miejsca, efektownie wygląda i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Stylowa kafetiera

Kupując kawiarkę – naczynie do parzenia kawy, zyskujemy sprzęt, dzięki któremu możemy się cieszyć esencjonalną, mocną kawą. Dzięki prostej budowie można umieścić wodę na jednym poziomie i mieloną kawę na drugim, a następnie zaparzyć kawę metodą ciśnieniową. Warto wybrać urządzenie o takiej pojemności, która odpowiada naszym codziennym potrzebom. Jeśli zwykle parzymy jednorazowo dwie-trzy filiżanki, to wystarczająca będzie kawiarka o pojemności 150ml. Jeśli jednak pijemy często kawę w większym gronie około 5 osób, to lepiej sprawdzi się kawiarka na sześć filiżanek (licząc we włoskiej nomenklaturze), a więc 300ml.

Kawiarka na indukcje i inne rodzaje kuchenek

Do działania kawiarki niezbędne jest źródło ciepła, a więc kuchenka. Trzeba więc dopasować kawiarkę do konkretnego rodzaju kuchenki, którą dysponujemy. Do wyboru są kawiarki do używania na kuchence gazowej lub ceramicznej, a także kawiarka indukcyjna. Każda kawiarka na indukcje ma zawsze wyraźnie oznaczenie. Alternatywą do klasycznej kawiarki, jest kawiarka z możliwością wpięcia do gniazdka elektrycznego.

Wysokiej jakości kawiarka ciśnieniowa

W użytkowaniu kawiarki priorytetem jest nie tylko smak esencjonalnej kawy, ale też bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego warto wybrać sprawdzony model od renomowanego producenta. Złej jakości materiały, w tym uszczelki, wpłyną negatywnie na smak kawy. Z kolei wentyl bezpieczeństwa jest zaworem, który otwiera się przy zbyt dużym ciśnieniu. Kawiarka ciśnieniowa, bez dobrego zaworu może być niebezpieczna. Dlatego kawiarka ciśnieniowa to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać.

Dobrej jakości kawiarki są intuicyjne w obsłudze, wygodne i bezpieczne. Wyprofilowany dzióbek sprawia, że nalewanie kawy jest bezproblemowe. Ponadto kawiarka, to sprzęt kuchenny, który wygląda bardzo efektownie, a nawet może stanowić ozdobę kuchennego blatu. Będzie pasować szczególnie do kuchni w stylu vintage.