Mycie, czyszczenie i sprzątanie

Akcesoria ułatwiające utrzymanie kuchni w czystości i w dobrym stylu.

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: brak w magazynie Usuń ten produkt

Akcesoria do sprzątania

Każdy lubi mieć czysto, ale prawie nikt nie lubi sprzątać. Dlatego też, by sprzątanie było szybkie, łatwe i jak najmniej uciążliwe warto zaopatrzyć się w pomysłowe akcesoria do sprzątania. W naszej kolekcji mamy wiele ciekawych propozycji.

Organizer do zlewu

Mycie naczyń, nawet jeśli mamy zmywarkę, to codzienny, mało przyjemny obowiązek. Korzystanie z kuchennego zlewu oraz utrzymywanie go w czystości będzie łatwiejsze jeśli tuż obok niego postawimy organizer do zlewu z dozownikiem na płyn do mycia naczyń. Organizer do kuchni pomieści gąbeczki, druciaki i szczotki do naczyń i butelek, a do tego będzie wyglądać bardzo estetycznie i stylowo. Alternatywą jest zakup każdego elementy osobno. W takim wypadku przyda się uchwyt na gąbkę do naczyń, uchwyt na szczotkę, dozowniki do płynu. W wielu przypadkach najlepsze będą takie elementy, które będziemy mogli przymocować do ściany. Fajnym kuchennym gadżetem jest dozownik bezdotykowy, który wygląda niezwykle designersko. Oprócz niego warto mieć też pod ręką dozownik do mydła w płynie. Urządzając przestrzeń wokół umywalki warto pamiętać, aby umieścić w niej sitko do zlewu. Zapobiegnie ono zapychaniu się rur resztkami jedzenia. Na dnie zlewu warto też umieścić specjalny wkład do zlewu, który z jednej strony będzie chronić zlewozmywak przed porysowaniem i uszkodzeniami, a z drugiej ochroni nasze garnki i naczynia, jeśli któryś z nich wymsknie nam się z dłoni podczas zmywania.

Ścierki kuchenne

W pobliżu zlewu warto mieć też ścierki do naczyń i niewielkie ręczniczki. Dzięki temu łatwo wytrzemy do sucha naczynia, a także osuszymy dłonie. Ściereczki kuchenne przydadzą się też do łapania gorących garnków i blach, jeśli nie będziemy mieć pod ręką rękawicy kuchennej. Najlepsze ścierki kuchenne to te klasyczne, wykonane z bawełny, o ładnych, jasnych kolorach i delikatnych wzorach. W kuchni doskonale sprawdzają się też ściereczki z mikrofibry, najlepiej jeśli są wzbogacone jonami srebra. Dzięki temu są one antybakteryjne i doskonale sprawdzają się na przykład przy wycieraniu naczyń lub kuchennych blatów. Z kolei każdy kto lubi używać ścierek kuchennych zamiast rękawic do gorących naczyń to powinien zaopatrzyć się w ściereczki silikonowe. Są one trwałe, bezpieczne, odporne na wysoką temperaturę, bakterie i detergenty, a do tego ładnie się prezentują.

Inne akcesoria do sprzątania kuchni

Pomocne w utrzymaniu kuchni oraz kuchennych akcesoriów w czystości mogą być też wszelkie szczotki i gąbki z dozownikiem detergentu, specjalne szczoteczki do sztućców i małe szczoteczki, które pozwolą wyczyścić miejsca trudno dostępne. Pomysłowe są też specjalne szczotki do kieliszków, do karafek i rękawice do czyszczenia stali. O czystość podłogi zadba zmiotka i szufelka, a o blaty i stół – szczotka do zbierania okruchów, czyli niezastąpiony gadżet dla każdej pani domu. Gadżetem, który również warto mieć pod ręką jest stalowe mydełko jonizujące. Takie mydełko w kilka chwil pozwala usunąć z dłoni nieprzyjemny zapach, który zdarza się często po krojeniu cebuli, czosnku, mięsa, ryb i innych produktów spożywczych. Mydełka te mają stylowy wygląd i pięknie prezentują się na zlewie kuchennym obok innych akcesoriów.